Alkomaty

przez | 4 lipca 2019

Alkomat to urządzenie, które pozwala zmierzyć stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Bez wątpienia taki sprzęt bywa przydatny, ponieważ każdemu zdarzy się wypić piwo przy grillu, kieliszek wódki przy obiedzie, a nawet mocniej zaszaleć na imprezie.

W takiej sytuacji nie możemy wsiadać do samochodu bez wcześniejszego sprawdzenia, czy na pewno nasz organizm zdążył już poradzić sobie z alkoholem, który wcześniej wypiliśmy. Niestety zdarzają się niespodziewane sytuacje, w których musimy szybko gdzieś pojechać – właśnie na taką ewentualność powinniśmy mieć w domu alkomat.

Wsiadając za kierownicę po alkoholu, nie tylko popełniamy przestępstwo, ale przede wszystkim narażamy zdrowie i życie swoje oraz innych. Właśnie dlatego warto mieć swój własny alkomat, aby w każdej chwili mieć możliwość sprawdzenia stanu naszej trzeźwości. Za jazdę „na podwójnym gazie” mogą nam grozić również wysokie konsekwencje finansowe – np. jeśli spowodujemy kolizję, a ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Alkomaty można kupić także w Lublinie – alkomaty Lublin militarne.pl. Rozpiętość dostępnych modeli jest naprawdę duża. Występują różne wielkości alkomatów – nawet takie, które z łatwością zmieścisz w kieszeni spodni. Dostępne w Lublinie alkomaty można podzielić również ze względu na sposób ich działania. Najpopularniejsze to alkomaty półprzewodnikowe, alkomaty elektrochemiczne i alkomaty profesjonalne.

W sklepie militarne.pl znajdziecie między innymi:

Jak właściwie w każdej dziedzinie sprzętu elektronicznego, są alkomaty tańsze lub droższe. Najczęściej jakość wykonania i dokładność pomiaru jest bezpośrednio związana z ceną zakupu urządzenia, ale nie każdy potrzebuje drogiego alkomatu. W Lublinie można kupić również alkomaty w niskiej cenie, które spełnią swoje zadanie używane wyłącznie sporadycznie w domu, a nie w trudnych warunkach (np. na budowie).