Auto Detailing

przez | 5 lipca 2019

Auto Detailing to oferta skierowana do osób, które chcą w sposób szczególny zadbać o wygląd i czystość swojego samochodu. To określenie szeregu czynności, których zadaniem jest poprawa ogólnej prezencji auta, przywrócenie mu dawnego blasku oraz zabezpieczenia przed brudem i zniszczeniami w przyszłości.

Auto Detailing Lublin obejmuje zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną część auta. Czynności podejmowane w środku to przede wszystkim pranie tapicerki, podsufitki czy dywanów, drobiazgowe czyszczenie plastików, wszelkich zakamarków oraz ich konserwacja. Do pielęgnacji wnętrza stosuje się dedykowaną ku temu chemię – bezpieczne środki czyszczące, dressingi i żele do plastików oraz elementów gumowych, które nadają im pełniejszej barwy oraz chronią przed brudzeniem. Wieloetapowe mycie szyb usuwa wszelkie zabrudzenia, tłuste ślady i osady, co zwiększa ich przejrzystość i zmniejsza podatność na osiadanie pary wodnej.

Czynności, które wykonuje się na zewnątrz auta to przede wszystkim dokładne mycie i czyszczenie lakieru oraz elementów plastikowych, gumowych, chromowanych i innych. Detailerzy używają chemii rozmiękczającej brud (aktywna piana) oraz delikatnych metod usuwania zanieczyszczeń, które nie powodują powstawania nowych mikro zarysowań. Możliwe jest również usunięcie z pomocą specjalnych środków drobinek smoły, asfaltu i metalu, które zagnieżdżają się w lakierze oraz dokładnego wyczyszczenia felg i opon z osiadającego pyłu hamulcowego. Tak przygotowaną powierzchnię lakieru można poddać korekcie – jednoetapowej lub wieloetapowej. Dzięki temu zewnętrzna warstwa lakieru bezbarwnego zostaje wyrównana, znikają drobne rysy matujące powierzchnię i auto odzyskuje swój dawny blask – korekta lakieru Lublin, może się przydać.

Istotną kwestią jest także zabezpieczenie lakieru – po polerowaniu szczególnie. Warto pokryć samochód warstwą substancji zabezpieczającej w postaci trwałego wosku lub powłoki ceramicznej, która może utrzymać się nawet kilka lat. Odpowiednio zabezpieczony lakier jest znacznie bardziej odporny na zabrudzenia, łatwiej można doprowadzić go do czystości, a nawet chroni przed delikatnymi zarysowaniami.