Bloczek silikatowy, dlaczego warto z niego skorzystać?

przez | 22 sierpnia 2020

Silikat w chwili obecnej jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Aby mógł powstać konieczne jest zastosowanie składników, takich jak piasek, wapno i woda.

Nie może to być przypadkowy piasek, chodzi o jego kwarcową odmianę. Jest to najważniejszy ze składników patrząc na ich udział w masie, z której powstanie materiał budowlany. Cegła silikatowa powstaje przy wykorzystaniu pras hydraulicznych oraz działania pary. Nie jest to nowa technologia, pierwszy raz zastosowano ją w latach 80-tych XIX-go wieku. W krajach takich jak Niemcy i Holandia silikat jest na tyle popularny, że z jego wykorzystaniem powstała mniej więcej połowa tamtejszych domów. Również w Polsce cieszy się on dużym uznaniem ze strony osób pracujących w branży budowlanej.

Popularność bloczków silikatowych nie zdziwi nikogo, kto pozna ich zalety. Pierwsza z nich dotyczy ekologii. Ten materiał powstaje wyłącznie z naturalnych składników, nie znajdziecie w jego składzie żadnych toksycznych substancji. Zaleta ta wymieniona została jako pierwsza, ponieważ ekologia jest w dzisiejszym świecie bardzo istotna. Każdy produkt, który uznawany jest za szkodliwy dla środowiska naturalnego sprzedaje się słabo. Następna istotna zaleta silikatu związana jest ze znakomitą izolacją akustyczną, jaką on zapewnia. Dzięki temu wnętrze Twojego domu będzie skutecznie zabezpieczone przed dobiegającym z zewnątrz hałasem. Trzeba również pochwalić silikat za jego bardzo wysoką odporność na działanie ognia. To jeszcze nie wszystko w tym temacie. Należy też wspomnieć, że w kontakcie z płomieniem nie wydziela on żadnych substancji szkodliwych dla dróg oddechowych. Kolejna zaleta to brak możliwości rozwoju grzybów na powierzchni tego materiału budowlanego.

Firma PPMB Niemce S.A. w swojej bogatej ofercie posiada również możliwość zakupu za jej pośrednictwem bloczków silikatowych. Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu wciąż nie jesteś do końca pewien, czy w planowanym przez Ciebie projekcie budowlanym powinien być wykorzystany silikat, zadzwoń lub napisz do naszego konsultanta. W ten sposób uzyskasz wszystkie informacje, o jakie poprosisz.