Dachy w Lublinie

przez | 26 maja 2019

Dach to jedna z największych, widocznych powierzchni konstrukcyjnych domu, która kojarzy się z osłoną i bezpieczeństwem. Stanowi dopełnienie całego budynku, a także chroni jego wnętrze i mieszkańców przed wiatrem, deszczem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Z uwagi na pełnione funkcje, musi być solidny, trwały. Ważne też, by charakteryzował się estetycznym wyglądem, wpasowywał w ogólną stylistykę budynku i otoczenia.

Najczęściej inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na wzornictwo, pomijając aspekt techniczny, a tymczasem materiał ma kluczowe znaczenie dla jakości dachu. Z reguły większą dowolność mają ci, którzy budując według gotowego projektu, decydują się na poddasze użytkowe. W takich przypadkach konstrukcja więźby przygotowywana jest standardowo pod dachówkę, czyli pokrycie ciężkie. Inaczej jest, gdy konstrukcję przygotowuje się pod konkretne pokrycie. Wówczas nie można pozwolić sobie na dowolne zmiany.

Fachową poradę w zakresie doboru pokrycia można uzyskać w Gresbud dachy w Lublinie. U nich znajdziecie też ekipę, która profesjonalnie i terminowo wykonuje różnego rodzaju dachy.