Farby

przez | 26 maja 2019

Oferta różnego rodzaju farb jest ogromna. Sklepowe półki uginają się pod setkami wiader, puszek i puszeczek. Producenci polecają coraz to nowe rozwiązania dopasowane do potrzeb poszczególnych użytkowników, przeznaczone dla konkretnych pomieszczeń (kuchni, łazienek, salonów, pokoi dziecięcych). Podobno od nadmiaru głowa nie boli, ale jak wybrać rozsądnie, jeśli nie potrafimy odróżnić farby emulsyjnej od akrylowej?

Zacznijmy od określenia indywidualnych wymagań użytkowników, ale też właściwości samego wnętrza. Wiadomo, że podczas podejmowania decyzji aspekt praktyczny jest równie ważny, co estetyka. Dlatego po pierwsze wybierzmy kolor i rodzaj wykończenia (matowe czy z połyskiem). Odcień powinien tworzyć odpowiedni klimat, nie przytłaczać. Stopień odbicia światła (wykończenie matowe lub z połyskiem) należy dobrać zgodnie z funkcją wnętrza.

Dobrze, jeśli farba jest odporna na zabrudzenia, ale też szorowanie i zmywanie. Ta cecha jest szczególnie mile widziana, jeśli mieszkają z nami dzieci. Wybierając farby do pokoi najmłodszych domowników, zwróćmy też uwagę na atest hipoalergiczny (będzie on ważny również, jeśli mieszkają z nami alergicy).

Szeroki wybór farb oraz profesjonalne doradztwo przy ich wyborze gwarantują wykwalifikowani sprzedawcy.