Firma rozliczająca podatki z Niemiec, Austrii – wypełniająca wnioski o świadczenia rodzinne w Niemczech, Austrii

przez | 4 września 2021

Pracując za granicą, należy mieć świadomość, że po zakończeniu roku podatkowego jest możliwość, a w niektórych przypadkach obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji podatkowej.

W Austrii możliwe jest otrzymanie zwrotu podatku. Aby rozliczyć podatek i uzyskać zwrot trzeba być w tym kraju podatnikiem o nieograniczonym obowiązku podatkowym. Taki status uzyskuje się, gdy:

  • Podatnik pracował w Austrii powyżej 183 dni,
  • lub 90% uzyskanego dochodu w ciągu roku podatkowego osiągnięto na terenie Austrii,
  • lub uzyskał w innym kraju dochód mniejszy niż 11.000, euro

Osoby, które pracują/pracowały w Austrii w okresie nieprzekraczającym 6 miesięcy, nie muszą się rozliczać. W wielu przypadkach jednak może to być dla nich korzystne. W Niemczech z kolei rozliczanie nie jest obowiązkowe dla wszystkich, ale warto mieć świadomość, że obowiązek ten może nałożyć niemiecki urząd skarbowy, wysyłając pisemne wezwanie do rozliczenia. Wówczas należy się rozliczyć jak najszybciej, by uniknąć potencjalnej kary. Ponadto w wielu przypadkach można liczyć na korzystny zwrot. Bardzo istotną kwestią jest to, że każdy, kto pracował na umowę o pracę na terenie Niemiec, ma prawo do rozliczenia i zwrotu podatku do 4 lat wstecz. Praca za granicą i jednoczesne wychowywanie dzieci nie należy do łatwych zadań. Na szczęście w Austrii i w Niemczech można liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa. Jednakże warto pamiętać o tym, że warunkiem otrzymania zasiłku rodzinnego jest legalny pobyt i zatrudnienie na terenie kraju co najmniej jednego rodzica.

Pracujesz za granicą i szukasz firmy rozliczającej podatki lub wypełniającej wnioski o świadczenia rodzinne w Niemczech i Austrii?

W Intertax24 zajmiemy się wszystkim od ręki! Zawsze dążymy do tego, by świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie. Nieustannie podnosimy jakość naszych usług, pracując nad ulepszaniem jakości obsługi naszych klientów. Kolejny już rok z rzędu możemy pochwalić się rosnącą liczbą klientów, co wskazuje na to, że wzbudzamy zaufanie. Dysponujemy atrakcyjnym i rozbudowanym pakietem usług, w tym rozliczaniem podatków z Niemiec i Austrii oraz wypełnianiem wniosków o świadczenie rodzinne w Niemczech i Austrii. Ponadto zajmujemy się prowadzeniem korespondencji, odwołań, wykonywaniem telefonów do urzędów oraz innych czynności związanych z usługą.

Zawsze jesteśmy zaangażowani w powierzone nam zadania, w edukację naszych klientów. Dodatkowo prowadzimy bloga, w którym na bieżąco można znaleźć bardzo wiele cennych rad i uwag. Zapraszamy do kontaktu!

Więcej na temat naszych usług: