Fizjoterapia porażenie nerwu twarzowego u dzieci

przez | 13 sierpnia 2021

Nerw twarzowy ma za zadanie unerwić ruchowo mięśnie mimiczne, jak również mięśnie szyi i wewnętrzne mięśnie ucha. Unerwia także czuciowo podniebienie. Na porażenie nerwu twarzowego wskazuje tzw. objaw Bella.

Kiedy osoba poproszona o zamknięcie oka wykonuje tą czynność, gałka oczna podąża ku górze, a powieka przysłania ją tylko częściowo. Jednym z objawów jest również ból ucha, który może być intensywny. Może wystąpić również brak odczuwania smaku na tej części języka, która jest najbardziej wysunięta do przodu. W przypadku wystąpienia porażenia nerwu twarzowego mogą pojawić się także problemy z prawidłowym wydzielaniem śliny. Porażenie może być wrodzone. W takim przypadku wywołuje je wada genetyczna lub jest to skutek porodu kleszczowego. Porażenie nerwu twarzowego może niestety wystąpić również u dzieci. Wśród możliwych do zastosowania metod leczenia znajduje się także fizjoterapia. Niezwykle istotne jest to, aby rodzice szybko zauważyli objawy tego schorzenia i udali się wraz z dzieckiem do lekarza. Im szybciej postawiona będzie diagnoza, tym większe szanse na w miarę szybkie wyleczenie i powrót małego pacjenta do pełni zdrowia.

Twoje dziecko dotknął właśnie taki problem, jaki został opisany w tym artykule? Poszukujesz takich specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu porażenia nerwu twarzowego u najmłodszych pacjentów? Przychodnia Fizjopunkt to miejsce, do którego powinieneś napisać lub zadzwonić. Pracują tutaj profesjonaliści, którzy z pewnością będą w stanie udzielić Twojemu dziecku skutecznej pomocy. Kierowana przez nich fizjoterapia z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty i Twoje dziecko będzie mogło znowu cieszyć się zdrowiem. Więcej informacji uzyskasz drogą telefoniczną lub mailową. Konsultant przychodni Fizjopunkt czeka na Twoje zgłoszenie!