Kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej

przez | 30 kwietnia 2021

Giterpol to znany w Polsce producent krat ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Zapotrzebowanie na ten produkt utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ kraty wykorzystywane są na wiele różnych sposobów.

U wielu osób pierwszym skojarzeniem ze stalą nierdzewną jest przemysł ciężki. Warto jednak pamiętać, że używa jej się również do innych celów. Jednym z najlepszych przykładów jest podjazd dla osób niepełnosprawnych lub wózków dziecięcych. Nie zawsze są one wykonywane z betonu. Te, które powstały z wykorzystaniem stali nierdzewnej prezentują się o wiele lepiej od strony wizualnej. Taki podjazd łatwiej jest również doprowadzić do pełnej czystości, niż ten wykonany z betonu. Kolejnym zastosowaniem krat pomostowych poza przemysłem jest użycie ich do produkcji studzienek kanalizacyjnych. Zwykle w ogóle nie zwracamy na nie uwagi, przechodząc ponad nimi z obojętnością. Tym bardziej nie myślimy więc o tym, z czego zostały wykonane. Tego rodzaju kraty są również wykorzystywane, gdy konieczne jest wykonanie zabezpieczenia otworu technicznego. Jeżeli chodzi o przemysł, kraty pomostowe wykorzystywane są często do produkcji stopni schodowych oraz drabin, które mają być umieszczone w miejscach narażonych na intensywne działanie czynników zewnętrznych. Chodzi tutaj głównie o niekorzystne warunki pogodowe, takie jak śnieg, mróz, wiatr i deszcz – poznaj kraty WEMA nierdzewne od giterpol.pl.

Giterpol oferuje kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej zarówno w wersji zgrzewanej, jak i prasowanej. W tym drugim przypadku można również spotkać się z nazwą „krata wciskana”. Jedną z propozycji dla naszych Klientów jest również krata pomostowa w specjalnej, antypoślizgowej wersji. Nosi ona angielską nazwę „serrated”. Wszystkie produkty powstają w oparciu o obowiązujące normy. Osobom głębiej zainteresowanym tym tematem udzielamy szczegółowych informacji zawsze wtedy, gdy o to poproszą. Każde zamówienie jest realizowane w oparciu o wytyczne przedstawione przez autora zlecenia. Giterpol to specjaliści od krat nierdzewnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty firmy? Zadzwoń lub prześlij maila ze swoim zapytaniem.