Lej silikonowy – nowoczesna proteza!

przez | 13 sierpnia 2021

Po amputacji kończyny wiele czynności wykonywanych na co dzień może okazać się wyzwaniem. Brak jednej z kończyn znacznie utrudnia życie i obniża jego komfort. Wiele osób po amputacji kończyny może także zmagać się z trudnościami psychicznymi spowodowanymi trudnościami w adaptacji do nowej sytuacji życiowej.

Osoby po utracie ręki lub nogi mogą stać się częściowo zależne od innych, co również jest często niekomfortowe. Takie sytuacje sprawiają, że osoby po amputacji kończyny bardzo często rezygnują ze swoich hobby, uprawiania sportu, podróży, a nawet spotkań ze znajomymi.

Na szczęście nowoczesne technologie i rozwój medycyny dają odpowiedź na problemy osób, które utraciły całą lub część kończyny. Są to nowoczesne protezy. Nowoczesne protezy są wykonywane na zamówienie i dokładnie dostosowywane do potrzeb pacjenta. Aby były jak najbardziej komfortowe, stosuje się najczęściej lej silikonowy. Jest on wyrobem medycznym, wykonanym z miękkiego tworzywa niedrażniącego skóry. Jest on zaprojektowany w taki sposób, aby nadawał się nawet do całodniowego użytkowania. Lej silikonowy jest elementem łączącym ciało z protezą, dlatego do jego wykonania są stosowane najwyższej jakości materiały, które nie uczulają i nie powodują otarć.

Podczas wytwarzania elementu, jakim jest lej silikonowy, stosowane są specjalne techniki, które pozwalają na jego dokładne dopasowanie do fragmentu kończyny pacjenta. Dzięki temu każdy lej silikonowy jest unikatowy i dokładnie dostosowany do potrzeb każdej osoby po amputacji. Znacznie podnosi on komfort użytkowania protezy i pomaga ponownie cieszyć się samodzielnością oraz powrócić do normalnej aktywności.