Łóżka do domu, gdzie w Zamościu?

przez | 3 czerwca 2019

W łóżku śnimy, regenerujemy siły, ładujemy baterie na następny dzień, w nim budzimy się i witamy kolejny poranek. To ono sprawia, że wstajemy rześcy, gotowi do działania, z energią potrzebną do nowych wyzwań i zadań. W nim oddajemy się przyjemnej lekturze w długie i ciemne zimowe wieczory, w łóżku wracamy do zdrowia podczas choroby, to w nim wyciszamy się i szukamy spokoju przed snem. Łóżko pozwala nam wygodnie odpocząć. Wpływa na nasz nastrój, dobre samopoczucie i zdrowie. Właśnie dlatego powinno być przede wszystkim wygodne, to najbardziej istotna cecha tego mebla.

Łóżka Zamość
Łóżka Zamość

Nie dziwi więc, że decydując się na zakup łóżka stajemy przed niemałym dylematem. Zastanawiamy się więc jaki materiał jest najlepszy: rama drewniana, metalowa czy z płyty MDF? Rozmiar standardowy czy królewski? Ze schowkiem na pościel czy bez? Tapicerowane czy proste? Wybór jest ogromny. Najlepiej jest zdać się na fachową poradę, można ją otrzymać np. w naszym Saloniku w Zamościu.

Chociaż tak naprawdę to materace, stelaż i pościel są najbardziej istotne jeśli chodzi o wygodę podczas snu, sama rama też ma znaczenie. Powinna być odpowiednio długa, przynajmniej 25 centymetrów dłuższa niż nasz wzrost. Dla jednej osoby wystarczy materac o szerokości zaledwie 80 centymetrów, innej większy komfort zapewni metrowy. Duże znaczenie ma również wysokość łóżka – powinna wynosić minimum 25 centymetrów. Osobom mającym problemy z poruszaniem się, np. seniorom, zaleca się ułożenie materaca na poziomie nawet 60 centymetrów.

Kupując łóżko zwróćmy uwagę na to, czy ma zagłówek. Gwarantuje on, że poduszki nie zsuną się na podłogę. Zapewnia on również wygodne oparcie dla pleców podczas czytania czy odpoczynku w pozycji półleżącej. Odpowiednio wysoki zagłówek chroni przed podmuchami i przeciągami, co jest ważne dla osób, które rano wstają z łóżka z katarem. Poznaj też ofertę na łóżka drewniane.

W Saloniku w Zamościu (łóżka Zamość), znajdziecie Państwo szeroką ofertę łóżek różnego rodzaju. Spośród dostępnych modeli na pewno wybierzecie ten, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i najbardziej pasuje do klimatu Waszej sypialni.