Meble na wymiar

przez | 29 maja 2019

Maleńka kuchnia, pokój na poddaszu lub inne niewielkie i mało ustawne pomieszczenie sprawia wiele problemów, gdy przychodzi do wyposażenia go w meble. W takim wypadku skorzystanie z oferty producenta mebli na wymiar często jest jedyną możliwością estetycznej i funkcjonalnej aranżacji wnętrza. Nietypowe pomieszczenia potrzebują niestandardowych rozwiązań wymagających indywidualnego dopasowania. Jednak meble projektowane na specjalne zamówienie (np. w firmie Skala Meble z Lublina) to dobry pomysł także na urządzenie dużych i wygodnych pokoi, w których klient chce postawić na oryginalność.

Salony meblowe to bogata oferta produktów. W obrębie pojedynczego systemu poszczególne elementy mogą być dowolnie komponowane i zestawiane. Założeniem jest wybór przez klienta spośród wielu segmentów takiego, który najlepiej odpowiada jego potrzebom. Gotowe meble dają pozornie wiele możliwości zagospodarowania przestrzeni ale w praktyce bardzo rzadko zdarza się, że idealnie pasują do rozmiarów wnętrza. Nie jest to jednak problem dla każdego właściciela mieszkania czy domu. W dużych przestronnych salonach i kuchniach aranżacja nie stanowi problemu. Użytkownicy mogą tam dowolnie przestawiać sprzęty i eksperymentować z różnymi konfiguracjami.

Niestety powszechne u nas budownictwo z tzw. wielkiej płyty nie stwarza takich możliwości. Lokale są z reguły małe a każdy metr kwadratowy jest dokładnie wykorzystany. O nieprzemyślanych zakupach nie ma więc w takim wypadku mowy. Trzeba tutaj uwzględnić każdy skrawek wolnej powierzchni.

Podobne problemy mają mieszkańcy nietypowych mieszkań: ze skosami, na poddaszu, o oryginalnym kształcie. W takiej sytuacjach oraz wtedy, gdy dostępne w większości salonów produkty nie spełniają naszych oczekiwań, najlepiej jest zwrócić się do producenta mebli na wymiar. Zamawiając meble w firmie takiej jak Skala Meble z Lublina klient ma pewność, że jego mieszkanie będzie nie tylko niepowtarzalne, ale też całkowicie funkcjonalne oraz indywidualnie dopasowane do wymagań jego użytkowników.