Montaż klimatyzacji w biurze i w domu. Montaż klimatyzatora – jak przebiega?

przez | 19 maja 2021

Warto jest zdecydować się na montaż klimatyzacji. Zarówno wtedy, gdy planujesz zainstalowanie jej w biurze, jak i wtedy, gdy ma służyć Twojej rodzinie. Latem w pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowana będzie panował przyjemny chłód. Zimą można wykorzystać tą instalację do dodatkowego dogrzania wnętrza.

Najpierw należy wybrać miejsce, w którym ma znaleźć się klimatyzator. Jest to urządzenie składające się z jednostki zewnętrznej zwanej skraplaczem oraz wewnętrznej, którą jest parownik. Są one połączone ze sobą kablem oraz specjalnym przewodem freonowym. Przy wyborze miejsca mogą pomóc takie narzędzia, jak poziomica. Należy uważnie przeczytać instrukcję. Zawarte będą w niej informacje dotyczące tego, jaka powinna być odległość pomiędzy klimatyzatorem, a podłogą i sufitem. Montaż jednostki wewnętrznej musi być poprzedzony wykonaniem otworu w ścianie zewnętrznej z pomocą wiertarki. Dzięki temu kable będą mogły zostać wyprowadzone na zewnątrz. Kolejny etap to podłączenie przewodu i kabli do jednostki wewnętrznej. Należy wykonywać tą czynność ostrożnie, ponieważ działanie klimatyzacji będzie zależało od tego, czy na tym etapie nie zostaną popełnione błędy. Teraz przyszedł czas na montaż jednostki zewnętrznej. Musi się ona znaleźć poza wnętrzem budynku. Jednym z miejsc, które należy rozważyć jest balkon. Pamiętaj o tym, że urządzenie powinno zostać umieszczone w takim miejscu, aby znajdowało się w cieniu. Klimatyzator nie powinien być narażony na intensywne działanie promieni słonecznych. Kolejny etap to podłączenie przewodu freonowego. Kiedy wszystkie czynności zostaną zakończone i upewnisz się, że klimatyzacja została zamontowana prawidłowo zaprezentuj działanie systemu wszystkim osobom, które będą z niego korzystać. Muszą one nauczyć się obsługi klimatyzacji.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?
Wpływ na to, ile to będzie kosztować ma kilka czynników. Wiele zależy od tego, jaki model klimatyzatora wybrałeś. Ważne jest również to, czy montaż klimatyzacji Wrocław, okolica będzie w miarę łatwy do przeprowadzenia w danym miejscu, czy też konieczne będzie wykonanie dodatkowych czynności. Nie bez znaczenie jest też lokalizacja. Jeżeli ekipa montująca klimatyzację będzie musiała wyjechać daleko poza miasto, z pewnością będzie to miało wpływ na cenę usługi.

Kategoria: Dom