Montaż regałów magazynowych,szybko i sprawnie.

przez | 6 czerwca 2019

Magazyn to szczególne miejsce, jeśli chodzi o kwestię zagospodarowania przestrzeni. Większość inwestorów i właścicieli dąży do tego, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Należy jednak pamiętać o tym, że przechowywanie i składowanie towarów powinno odbywać się nie tylko w sposób jak najbardziej funkcjonalny, ale też bezpieczny.

Montaż regałów magazynowanych
Montaż regałów magazynowanych

Właśnie dlatego zarówno na etapie projektowania, jak i podczas montażu regałów magazynowych obowiązujące normy powinny być przestrzegane. Zapisy mogą być uznawane za restrykcyjne, ale gwarantują one bezpieczeństwo przy realizacji projektów.

Podczas projektowania, ale też montażu regałów magazynowych należy zwrócić uwagę na współczynniki bezpieczeństwa i dokładne określenie ewentualnych oddziaływań. Konieczne jest zastosowanie się do wytycznych wskazanych normami EN 15620 i EN 15635, które mówią o dopuszczalnych luzach manipulacyjnych oraz bezpiecznym użytkowaniu.

Jeśli towary mają być przechowywane na znacznych wysokościach należy uwzględnić to podczas realizacji, ponieważ potrzebne są wtedy odpowiednio wytrzymałe półki. Ważne jest również to, żeby materiały były odporne na zmienne warunki panujące w przestrzeni magazynowej, jak i na obciążenia związane z przechowywaniem towarów.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być montaż regałów magazynowych wysokiego składowania. Zapewniają one bezpośredni i łatwy dostęp do poszczególnych jednostek, dzięki nim możliwe jest też składowanie towarów na wysokości nawet kilkunastu metrów. Sprawiają więc one, że obsługa, nadzór i kontrola całej powierzchni magazynowej stają się o wiele prostsze. Regały takie można dowolnie rozbudowywać oraz regulować poszczególne parametry- głębokość, szerokość, a także wielkość samych półek.

Oprócz rozwiązań wysokiego składowania oferujemy Państwu również montaż regałów magazynowych: paletowych, półkowych, samonośnych, regałów sklepowych, wjezdnych, przesuwnych, wspornikowych i innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.