Namiot rozkładany na dachu samochodu

przez | 9 lipca 2021

Namiot można rozłożyć nie tylko na ziemi, ale również na dachu samochodu, którym wyruszasz w podróż. W Polsce nie jest to jeszcze rozwiązanie, które jest stosowane powszechnie.

Można jednak zauważyć, że z roku na rok liczba zwolenników namiotu dachowego w naszym kraju rośnie. Sklepy oferujące takie produkty otrzymują coraz więcej zapytań dotyczących takiego rodzaju namiotu. Można spodziewać się dalszego wzrostu jego popularności. Jest to znakomite rozwiązanie dla tych osób, które stawiają na maksymalną wolność w trakcie podróży. Dzięki namiotowi rozkładanemu na dachu samochodu nie musisz wcale nocować w miejscach do tego wyznaczonych. Zaparkuj auto tam, gdzie chcesz. Może to być miejsce znajdujące się tuż obok plaży lub położone na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na morze, góry lub dolinę. Wszędzie tam, gdzie możesz zaparkować samochód i nie wiąże się to z naruszeniem czyjejś prywatności, możesz zastosować rozwiązanie opisane w tym artykule.

Namiot rozkłada się na dachu samochodu w ciągu zaledwie kilku minut. Nie jest to czynność, którą można uznać za trudną do wykonania. Namiot dachowy zapewnia skuteczną izolację od zimnej, często także błotnistej ziemi. Dzięki niemu uczestnicy wyprawy nie muszą również obawiać się tego, że w nocy miejsce noclegu odwiedzi jedno z dzikich zwierząt. Może się zdarzyć, że pojawi się dzik lub lis, z pewnością nie będzie on jednak w stanie wejść do wnętrza namiotu. Jest to również skuteczne zabezpieczenie przed mrówkami. Można również wspomnieć o tym, że łatwiej podziwiać ładny widok z takiego miejsca, jak dach samochodu, niż z poziomu gleby. Tym bardziej, gdy jest on naprawdę malowniczy i wart zrobienia przynajmniej kilku fotografii.

Należy również wspomnieć o kwestii ładowności takiego namiotu. Pamiętajmy o tym, że te dane dotyczą tylko takiej sytuacji, gdy samochód jest w ruchu. Nie zdziw się więc, gdy zobaczysz napis mówiący o tym, że ładowność wynosi 75 kg, podczas gdy ciężar kilku osób śpiących w namiocie jest przecież znacznie większy. Mako56 zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu. W razie pytań zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.