Nowoczesna okulistyka i badania komputerowe wzroku!

przez | 13 sierpnia 2021

Pod tą nazwą kryje się taki sposób przeprowadzania badania wzroku, który jest związany wykorzystaniem urządzenia o nazwie refraktometr automatyczny. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu jest możliwe zmierzenie krzywizny soczewki i rogówki w oku osoby, która zgłosiła się na badanie do gabinetu okulistycznego.

Do takiego zabiegu nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób, jak to często bywa z różnego rodzaju badaniami. W tym przypadku zalecane jest jednak wyspanie się w dniu, w którym ma się odbyć badanie wzroku. Podczas badania pacjent patrzy przez znajdujący się w refraktometrze niewielki otwór. W tym czasie w stronę jego oka kierowana jest wiązka promieni podczerwonych. Odbijają się one od kolejnych elementów budowy oka. Komputer oblicza wartość refrakcji dla każdego oka osobno. Można powiedzieć, że pacjent bierze bierny udział w badaniu. Jedyne co musi zrobić, to patrzeć w dal zgodnie z zaleceniem specjalisty obsługującego refraktometr. Każde z oczu poddawanych jest działaniu wiązki promieni przez kilka sekund. Jak widać zabieg trwa krótko. Do tego należy podkreślić, że jest on całkowicie bezbolesny.

Jest to dobra wiadomość dla tych osób, które unikają wizyt w gabinetach lekarskich z obawy przed bólem. Badanie opisanym powyżej urządzeniem nie jest niestety w stanie wykryć niektórych poważnych chorób oczu, np. zaćmy. Należy również podkreślić, że nie należy zakładać okularów, które zostały dobrane jedynie na podstawie wyników komputerowego badania wzroku. W przypadku nieprawidłowo dobranej korekcji u osoby noszącej takie okulary mogą pojawić się silne bóle głowy i nudności. Planujesz poddanie się zabiegowi komputerowego badania wzroku? Zarezerwuj wizytę w przychodni Opticon! Twój wzrok zostanie tutaj profesjonalnie zbadany przez doświadczonego specjalistę. Uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące stanu zdrowia Twoich oczu. Otrzymasz również cenne porady na temat tego, jak należy prawidłowo dbać o oczy. Odwiedź oficjalną stronę internetową przychodni gabinet okulistyczny Opticon Lublin i umów się na wizytę w gabinecie okulisty.