Nowoczesne włoskie narożniki wypoczynkowe

przez | 3 lipca 2019

Narożniki kojarzą się najczęściej z meblami okazałymi, efektownymi, wymagającymi dużej ilości wolnej przestrzeni. Tymczasem wielu właścicieli mieszkań może potwierdzić, że sprawdzają się one nawet w niewielkich pomieszczeniach, jeśli tylko są do nich odpowiednio dopasowane. Płytsze modele, z krótszym siedziskiem i niezbyt rozbudowanym szezlongiem, ustawione pod ścianą pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, a do tego na wygospodarowanie dużej ilości wolnego miejsca w centralnym punkcie pokoju.

Nowoczesne narożniki wypoczynkowe zapewniają komfort zarówno wtedy, gdy chcemy spędzić spokojne popołudnie z książką, jak i w czasie filmowego wieczoru w gronie przyjaciół. Jeden mebel tego typu pomieści więcej osób niż sofa i dwa fotele, do tego zapewni im większą wygodę a właścicielom mieszkania pozwoli na szerokie możliwości aranżacyjne. Na dodatek jeden większy mebel, wbrew powszechnej opinii, zajmuje mniej miejsca niż kilka pojedynczych elementów zestawu wypoczynkowego ustawionych w różnych miejscach salonu.

Narożniki włoskie meble wypoczynkowe to nieprzebrane bogactwo form, kształtów, wykończeń i obić. Różnorodność poszczególnych modeli naprawdę robi wrażenie. W ramach konkretnej kolekcji można dowolnie zestawiać ze sobą poszczególne moduły tak, aby ostateczny wygląd mebla dopasować idealnie do własnych potrzeb i upodobań.

W jednym wnętrzu sprawdzi się narożnik ustawiony w kształcie litery L z szezlongiem po prawej lub lewej stronie, w innym– w kształcie litery U. To drugie rozwiązanie zazwyczaj stosuje się w środkowej części dużego salonu lub przestronnego gabinetu. Mniejsze pomieszczenia mogą zostać przytłoczone przez umieszczenie tam tak okazałej konstrukcji, dlatego większość dekoratorów i samych klientów decyduje się na wersje nieco skromniejsze, zajmujące przestrzeń między dwiema sąsiednimi ścianami.

Luksusowe narożniki wypoczynkowe dodają wnętrzom eleganckiego charakteru, zwłaszcza jeśli dodatkowo uszlachetnimy je ekskluzywnymi materiałami obiciowymi z najlepszych gatunkowo skór włoskich.