Paletyzacja robotem – roboty są coraz częściej wykorzystywane przy pakowaniu oraz paletyzacji produktów.

przez | 13 kwietnia 2021

Ten trend widoczny jest na całym świecie. Wydaje się, że nie ma już od niego odwrotu i rozwiązanie to wkrótce stanie się standardem. Dlaczego paletyzacja robotem staje się coraz popularniejsza? Robot pracuje znacznie szybciej, niż człowiek, a do tego nie odczuwa zmęczenia.

Nie popełnia również pomyłek, dzięki czemu firma korzystająca z takiego rozwiązania nie notuje strat związanych z marnowaniem się materiału. Nie oznacza to jednak wcale, że człowiek staje się niepotrzebny. Robot potrzebuje ludzkiej obsługi. Póki co nie powstały jeszcze takie maszyny, które są w pełni samodzielne i nie wymagają nadzoru ze strony człowieka. Można również spojrzeć na to zagadnienie w taki sposób- paletyzacja robotem oznacza zwolnienie ludzi z obowiązku wykonywania tej monotonnej pracy. Dla człowieka jest ona męcząca i niezbyt ciekawa. Praca przy pakowaniu i paletyzacji produktów nie należy raczej do tych, o których najczęściej się marzy. Robot wykona to zadanie szybko i sprawnie. Być może niektórzy obawiają się tego, że wraz z pojawieniem się w firmie robotów konieczne będzie również zatrudnienie specjalistów, którzy będą nadzorować ich pracę. Tymczasem nie potrzeba nadzwyczajnych umiejętności, aby zostać operatorem takiej maszyny. Wręcz przeciwnie, szkolenie można przeprowadzić szybko, ponieważ nie są tutaj wykonywane żadne skomplikowane zadania. Nie powinno być więc problemu ze znalezieniem osoby do pracy na stanowisku operatora robota. Jeżeli firma zdecyduje się na skorzystanie z możliwości, jakie daje wdrożenie tego rozwiązania, jej właściciele mogą spodziewać się dynamicznego rozwoju swojego biznesu. Zdecydowanie warto jest postawić na automatyzację procesu paletyzacji.

Paletyzacja robotem, oferta firmy Robot Partner – poznaj: robot do paletyzacji. Robot Partner ma ciekawą ofertę dla tych właścicieli firm, którzy stawiają na automatyzację. Sprzęt, który możesz u nas zamówić może być dostosowany do specyfiki Twojej branży. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej firmie. W jakiej branży działasz? Jakie rozwiązania Cię interesują? Kiedy uzyskamy potrzebne nam informacje, otrzymasz od nas profesjonalną poradę. Zawsze dążymy do tego, aby robot wykonujący zadania związane z paletyzacją był jak najbardziej efektywny biorąc pod uwagę specyfikę działania danej firmy. Oferowane przez nas maszyny mogą paletyzować i pakować zarówno wykorzystując kartony, jak i pojemniki wykonane z plastiku. Zgłaszając się do nas podejmujesz znakomitą decyzję. Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom w znacznym przyspieszeniu rozwoju ich biznesu. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.