Piwnice ogrodowe – do domu.

przez | 27 maja 2021

W Polsce pojawia się coraz więcej piwnic ogrodowych. Rozwiązanie to będzie zapewne cieszyło się jeszcze większą popularnością w przyszłości. Piwniczka jest nie tylko miejscem, w którym przechowywane są produkty żywnościowe.

Może być ona również ozdobą ogrodu. Istnieje kilka różnych możliwości, jeżeli chodzi o budowę takiego miejsca. Piwnica ogrodowa może być całkowicie wkopana w ziemię lub tylko częściowo. Niektóre z nich ukryte są pod poziomem gruntu tak głęboko, że patrząc z dalszej odległości trudno jest domyślić się, że znajduje się tam taka instalacja. Inne wyglądają jak górka usypana dla dzieci, aby mogły zjeżdżać z niej zimą na sankach. Istnieje wiele różnych opcji. Wszystko zależy od tego, jaki pomysł na piwniczkę ma właściciel posesji. Jeżeli chce on uczynić z tego miejsca nie tylko obiekt służący praktycznym celom, ale również ozdobę ogrodu, którą będzie można się pochwalić, ma on wiele możliwości. Warto przypomnieć, że tego typu rozwiązanie wcale nie jest nowością, jeżeli spojrzymy na naszą historię. Wielu młodym Polakom trudno jest z pewnością wyobrazić sobie to, że jeszcze wcale nie tak dawno temu nie był znany taki wynalazek, jak lodówka. Gdzie trzymano wtedy produkty żywnościowe i napoje, aby zapewnić im chłód? Do tego celu służyły właśnie piwnice ogrodowe, które wtedy nazywano ziemiankami.

W tamtych czasach nie trzeba było zgłaszać organom państwowym chęci budowy takiego miejsca. Dzisiaj jest nieco inaczej. Konieczne jest zgłoszenie budowy, co nie sprawi Ci jednak z pewnością żadnych trudności. Zalecane jest zadbanie o to, aby wejście do piwnicy znajdowało się od strony północnej. Dzięki temu jej przednia ściana nie będzie się nadmiernie nagrzewać pod wpływem promieni słonecznych. Sprawi to, że we wnętrzu tego pomieszczenia łatwiej będzie utrzymać chłód. Jesteś zainteresowany budową ziemianki w Twoim ogrodzie? Sprawdź ofertę naszej firmy. Polecamy piwnice Eco (tu kupicie: https://benelote.com/). W razie pytań lub wątpliwości zadzwoń lub prześlij wiadomość mailową.

Kategoria: Dom