Płyty OSB – gdzie kupić w Lublinie?

przez | 3 lipca 2019

Drewnopochodne, wiórowe płyty OSB znajdują zastosowanie w budownictwie (przy konstrukcji poszyć dachowych, stropów, ścian, podłóg i pozostałych elementów konstrukcyjnych).

Składają się z jednej lub kilku, a najczęściej trzech warstw: dwóch zewnętrznych, w których wióry ułożone są równolegle do dłuższej krawędzi oraz pojedynczej części środkowej, gdzie wióry rozmieszczone są prostopadle. To właśnie orientacji przestrzennej tych małych ( najczęściej sosnowych ) komponentów płyty wiórowe zawdzięczają swoją angielską nazwę, czyli Oriented Strand Board. Materiał zespalający to zazwyczaj różnego rodzaju żywice syntetyczne różnego rodzaju, dobierane w zależności od przeznaczenia i pożądanych właściwości produktu końcowego.

Stolpit – skład materiałów budowlanych, oferuje:

Produkowane przez nas płyty OSB odznaczają się doskonałymi parametrami, jest to na przykład duża wytrzymałość na wilgoć i zginanie. W naszej ofercie znajduje się również produkt o krawędziach prostych i profilowanych oraz o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne, takie jak: uderzenia, odkształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Nasze płyty wiórowe dobrze tłumią dźwięki, do tego są łatwe w przetwarzaniu i obróbce.