Rolety montaż

przez | 28 maja 2019

Rolety mają wiele funkcji. Montuje się je we wnętrzach między innymi po to, aby chronić swoją prywatność przed natarczywym wzrokiem niechcianych obserwatorów. Bez znaczenia, czy jest to łazienka, salon, czy sypialnia – każdy chce zachować swoje prywatne życie dla siebie i montuje w oknach rolety lub żaluzje. Dawniej taką funkcję pełniły firanki z zasłonami, ale obecnie na przykład w Lublinie znacznie lepiej sprawdzają się rolety. Stanowią ważny element dekoracji wnętrz, pozwalający wyrazić charakter danego pomieszczenia i podkreślić wystrój pokoju. Dlatego należy wybrać rolety odpowiednie zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością do konkretnego pomieszczenia. Warto dobrać je pod kątem dopasowania do mebli, dywanów czy koloru ścian.

Rolety dostępne w Lublinie są dostępne także w formie dzień-noc. Taki rodzaj rolet składa się z dwóch tkanin, które nałożone na siebie pozwalają płynnie i wygodnie regulować poziom nasłonecznienia i zacienienia pomieszczenia. W asortymencie firmy MontiRol z Lublina dostępne jest aż sześć różnych modeli rolet dzień-noc. Inny rodzaj rolet stanowią modele materiałowe, które oferowane są w licznych kolorach profili aluminiowych i różnorodnych wariantach. Ostatnim z dostępnych rodzajów rolet w firmie MontiRol są rolety rzymskie dostępne w czterech rodzajach. Wprowadzają do pomieszczenia elegancki styl i wyjątkowy nastrój.

Rolety mogą pełnić także funkcje zwiększające bezpieczeństwo w domu lub innym budynku, na przykład sklepie lub firmie prowadzonej w Lublinie. W takim przypadku montowane są specjalne rolety zewnętrzne zabezpieczające lub rolety typu screen. Rolety zewnętrzne pełnią dodatkową ochronę przeciwwłamaniową, a także znacznie lepiej zabezpieczają wnętrze przed przegrzaniem latem lub utratą ciepła zimą. Działają wygłuszająco, redukując poziom hałasu z zewnątrz, a izolacja od warunków zewnętrznych sprawia, że klimatyzacja pracuje efektywniej.

Poszukując rolet do domu lub firmy, wewnętrznych albo zewnętrznych, zainteresuj się ofertą firmy MontiRol z Lublina. To profesjonaliści, na których możesz polegać zarówno w kwestii doradztwa w trakcie wyboru, jak i montażu zakupionego wyposażenia.