Skuteczne ogrzewanie podłogowe

przez | 6 sierpnia 2019

Ogrzewanie podłogowe to znakomite rozwiązanie dla domu, które stosowane jest coraz częściej, także w Lublinie. O jego licznych zaletach mówią zarówno wykonawcy, jak i użytkownicy takiego typu instalacji centralnego ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe to instalacja o wysokiej estetyce. Nie są widoczne żadne rury czy grzejniki, w przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji służących ogrzewaniu pomieszczeń. Cała instalacja ukryta jest pod zewnętrzną powierzchnią podłogi, a przez to niewidoczna.

Ogrzewanie podłogowe Lublin, okolica pozwala na oszczędności finansowe, zużywa mniej energii niż klasyczna instalacja z grzejnikami. Co prawda jego montaż jest droższy i bardziej skomplikowany niż w przypadku klasycznego rozwiązania, ale ze względu na wspomniane wcześniej oszczędności warto się na niego zdecydować.

Ludzki organizm preferuje pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu. Jest to praktycznie niemożliwe do osiągniecia w przypadku ogrzewania grzejnikami zamontowanymi przy ścianach. Ogrzewanie podłogowe zapewnia pionowy rozkład temperatury, pozwala więc na podniesienie komfortu przebywania w domu, co przełoży się na pewno na poprawę samopoczucia osób tam mieszkających. Nie istnieje również problem występowania cieplejszych i zimniejszych miejsc w tym samym pomieszczeniu, zapewnia to równomierny rozkład rur pod podłogą.

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego – elektryczne oraz wodne. Znacznie częściej wybierane jest wodne. Jego instalacja jest droższa i bardziej skomplikowana niż w przypadku ogrzewania elektrycznego, ale jest ono znacznie tańsze w użytkowaniu. Ogrzewanie podłogowe elektryczne oznacza montaż kabli podgrzewających podłogę. Powodują one pobór dużej ilości energii elektrycznej, co oczywiście przekłada się na późniejszy wysoki rachunek za prąd.