Skuteczne znakowanie z naklejkami 3D

przez | 15 kwietnia 2021

Może się wydawać, że w erze internetu tradycyjna reklama, która polega na umieszczaniu informacji o polecanym produkcie lub usłudze w miejscu publicznym nie ma już racji bytu. Nie jest to jednak prawda. Okazuje się, że internet wcale nie musi być zawsze najskuteczniejszą metodą dotarcia do potencjalnego klienta.

Przeciętny internauta podczas korzystania z zasobów sieci ogląda tyle reklam, że z czasem staje się na nie obojętny i po prostu nie zwraca na nie uwagi. Zapamiętuje tylko te, które wyróżniają się czymś oryginalnym na tle innych. Nie jest łatwo stworzyć taki komunikat reklamowy. Przedsiębiorcy powinni więc rozważyć powrót do bardziej tradycyjnych metod promowania swojej działalności i nie inwestować tylko i wyłącznie w reklamę internetową. Jedną z propozycji jest wykorzystanie naklejek epoksydowych. W jaki sposób powstają? Najpierw wykonuje się druk folii, którą potem przycina się wraz z logo lub innym symbolem graficznym kojarzącym się z firmą, która chce się w ten sposób promować. Następnie folię nanosi się na przedmiot, na którym według planu marketingowego ma ona być umieszczona i pokrywa się ją żywicą epoksydową. Można wtedy zaobserwować powstanie efektu trójwymiarowości grafiki umieszczonej na folii. Naklejki epoksydowe są odporne na działanie czynników zewnętrznych, np. na wilgoć. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to efektowny sposób reklamy produktów lub usług, a do tego również skuteczny.

Technika znakowania (zastosowanie naklejek epoksydowych), najpierw powinien powstać projekt symbolu graficznego, za pomocą którego chcesz reklamować ofertę Twojej firmy. Możesz stworzyć go samodzielnie, zalecane jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego grafika, który ma duże doświadczenie w realizacji tego rodzaju zamówień. Zaprojektowane przez specjalistę logo z pewnością będzie prezentować się na tyle efektownie, że łatwo zapadnie w pamięć osobom, które je zobaczą. Kiedy znak graficzny jest już gotowy, należy wydrukować, a następnie przyciąć folię, na której został umieszczony. Następnie folia jest umieszczana na przedmiocie wybranym przez autora zamówienia. Teraz pokrywa się ją specjalnie do tego celu przygotowaną żywicą epoksydową i gotowe. Gadżet ozdobiony naklejką jest od tej pory gotowy do pełnienia swojej marketingowej funkcji.