Sortowanie odpadów – sortownia dla was

przez | 6 sierpnia 2019

Nowy system sortowania odpadów jest w Polsce obowiązkowy od 1 lipca 2013 roku. Tak zwana ustawa śmieciowa odegrała dużą rolę w edukacji społeczeństwa. Wiemy już jak ważna dla utylizacji, odzyskiwania surowców wtórnych i ponownego ich wykorzystania jest ich segregacja.

Do takich proekologicznych działań wielu Polaków zachęcają nie tylko niższe stawki za wywóz posortowanych odpadów, ale też rosnąca z każdym rokiem świadomość społeczna. Większość z nas zna kolory poszczególnych frakcji, zgniata opakowania i plastikowe butelki przed ich wyrzuceniem, odkręca z nich również zakrętki i zdziera etykiety – zobacz więcej, wywóz odpadów budowlanych.

Wciąż jednak zdarza nam się zapomnieć o niektórych podstawowych zasadach i popełnić błąd. Tymczasem śmieci trafiające do niewłaściwego pojemnika na odpady segregowane powodują, że cała zawartość tego kontenera musi w konsekwencji zostać posortowana. Warto więc dopilnować tego, co wrzucamy do pojemników o określonych kolorach. Oferują odbiór odpadów budowlanych Kraków.

Zarządcom budynków, spółdzielniom mieszkaniowym i gminom oferujemy wywóz, utylizację i sortowanie odpadów na terenie miasta Kraków. Nasze usługi świadczymy zarówno wobec firm i instytucji, jak też osób prywatnych. Nasze działania umożliwiają nie tylko zagospodarowanie odbieranych śmieci, ale też ( dzięki odzyskiwaniu surowców wtórnych ) znaczące ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko.