Styropian Lublin

przez | 26 maja 2019

Styropian – obok wełny jeden z najlepiej znanych i najchętniej stosowanych w polskim budownictwie materiałów izolacyjnych. Ociepla się nim dachy, poddasza, ściany a także fundamenty budynków. Dobrze dobrany pozwala uzyskać komfort termiczny we wnętrzach oraz zredukować koszty ogrzewania.

Obecnie na rynku dostępne są wysokiej jakości materiały izolacyjne o różnych parametrach. O właściwościach wybieranego styropianu decyduje nie tylko jego grubość. Najważniejszym współczynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu jest współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) – im niższy, tym lepiej.

Podejmując decyzję, należy też poznać różnice pomiędzy styropianem białym i grafitowym. Oba materiały wyrabia się z polistyrenu, z tym że do styropianu grafitowego dodaje się grafit. Wpływa on na obniżenie wartości współczynnika przewodzenia ciepła, a zatem gwarantuje lepsze właściwości izolacyjne. Polecany jest zatem do ocieplania budynków energooszczędnych i pasywnych. Niestety styropian grafitowy ma też swoje wady. Najważniejszą z nich jest słaba przyczepność i wiążąca się z nią konieczność stosowania mocniejszych, a jednocześnie droższych zapraw klejowych podczas montażu.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wyborem najlepszego rozwiązania podczas ocieplania budynku, zapraszamy do centrum w Lublinie. Zespół wykwalifikowanych specjalistów zawsze chętnie służy pomocą. Znajdziecie u nas bogaty asortyment różnego rodzaju styropianów.