Układanie parkietu

przez | 28 maja 2019

Proces układania parkietu wydaje się łatwy ale w praktyce często okazuje się, że może on nastręczyć wielu trudności. Czynność ta wymaga nie tylko sprawności manualnej ale też szczegółowej wiedzy na temat technik i wykorzystywanego materiału. Samodzielne ułożenie określonego wzoru trwa długo i sprawia wiele problemów. Zdecydowanie lepiej jest zlecić taka pracę fachowcom. Dobiorą oni najlepszy gatunek drewna, zaproponują też strukturę mozaiki optymalną do jego parametrów.

Jedną z istotnych rzeczy, która jest pomijana przez amatorów jest to, że tylko odmiany o niskim współczynniku skurczu mogą być układane w dowolne kompozycje. Mając do czynienia z innymi rodzajami należy być ostrożnym. Drewno to komponent naturalny, który reaguje w przypadku zmiany wilgotności w pomieszczeniu, jest też podatne na odkształcenia. Jeśli deszczułki są źle dobrane ( zbyt wilgotne lub zbyt suche ) to po pewnym czasie można oczekiwać pojawienia się w parkiecie szpecących szczelin i wybrzuszeń. Powierzchnia może też wtedy odkleić się od podłoża.

Kolejne ważne aspekty to trwałość, odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Parkiet jest zwykle często użytkowany, układany jest z reguły na kilka, kilkadziesiąt lat. Inwestując w układanie parkietu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne ale również na twardość surowca.

Montownia Parkietu zatrudnia specjalistów, którzy pomogą Państwu dobrać odpowiedni rodzaj drewna. Wybiorą też najlepszy wzór do danego typu wnętrza. Nasza oferta układania parkietów kierowana jest do instytucji, firm, placówek oświatowych oraz osób indywidualnych na terenie miasta Lublin i w okolicach. Możemy zaoferować Państwu szeroki zakres usług oraz profesjonalne doradztwo. Każde zlecenie traktowane jest przez nas indywidualnie, dbamy o komfort klienta. Posiadamy nowoczesne maszyny, które w połączeniu z naszymi umiejętnościami i bogatym doświadczeniem pozwalają nam podjąć się nawet najbardziej wymagających zadań. Zrealizujemy je w możliwie najkrótszym czasie.