Usługi pogrzebowe, co warto o nich wiedzieć!

przez | 28 kwietnia 2021

Kiedy umiera ktoś z naszej bliskiej rodziny lub kręgu przyjaciół, pojawienie się smutku i żalu jest czymś naturalnym. Każdy z nas chciałby uniknąć takiej sytuacji. Niestety wszyscy musimy się z nią zmierzyć wcześniej czy później. Czasem odejście bliskiej osoby jest spowodowane trwającą przez długi czas chorobą.

Teoretycznie daje to czas na przygotowanie się na najgorsze. Najczęściej jednak odsuwamy wtedy od siebie takie myśli jaki najdalej. W przypadku, gdy śmierć była efektem wypadku, szok jest z pewnością jeszcze większy. Osoba znajdująca się w tak złym stanie psychicznym nie jest w stanie skoncentrować się na dopełnieniu formalności, co jest w takiej sytuacji konieczne. Dobrze jest więc, gdy firma oferująca usługi pogrzebowe pomaga bliskim zmarłej osoby również w sprawach formalnych. Na taką właśnie pomoc można liczyć po skontaktowaniu się z firmą PUK z Lublina. Jej przedstawiciele pomogą uzyskać akt zgonu, w Tym celu konieczne jest przedstawienie dowodu osobistego zmarłej osoby oraz karty zgonu. Można również zlecić firmie PUK wykonanie klepsydry. Może mieć ona najczęściej spotykany kolor czarno-biały lub też mieć inną barwę. Wszystko zależy od sugestii Klienta. Jej treść może zostać opracowana przez pracowników firmy PUK. Jeżeli jednak Klient życzy sobie klepsydry z przygotowaną przez niego treścią, nie będzie to stanowiło problemu – organizacja pogrzebów Lublin PUK.

Pracownicy firmy PUK mogą umieścić klepsydry w miejscach wskazanych przez Klienta. Istnieje również możliwość umieszczenia nekrologu w jednej z gazet ukazujących się w Lublinie oraz na terenie całego województwa. W ramach realizacji usług pogrzebowych firma PUK może zapewnić oprawę muzyczną uroczystości. W tym celu nawiązała ona współpracę z Filharmonią Lubelską. Trwa ona już od dłuższego czasu. Klient sam może wybrać utwory, które zostaną zagrane w trakcie pożegnania bliskiej osoby. Sami muzycy mogą również przygotować zestaw utworów, których klimat będzie odpowiednio dopasowany do charakteru uroczystości. Możesz również zlecić pracownikom tej firmy opiekę nad grobem. W ramach świadczenia tej usługi będzie prowadzona konserwacja pomnika nagrobnego. Będzie on regularnie myty, sprzątany będzie również teren wokół nagrobka. Sprzątane będą także znicze oraz kwiaty. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z utrzymaniem w czystości grobu i jego najbliższej okolicy mogą zostać wykonane zdjęcia dokumentujące efekt końcowy. Zostaną one przesłane Klientowi drogą mailową.