Kosmetyki do auta, jakie wybrać?

przez | 25 maja 2021

Każdy kierowca powinien dbać o to, aby posiadane przez niego auto lśniło czystością. To, w jakim stanie znajduje się pojazd wiele mówi o tym, kim jest jego właściciel.

Na szczęście Polaków nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, aby dbali o swoje samochody. Kosmetyki do auta kupowane są chętnie i często. Efekty widać na naszych drogach. Rzadko pojawia się na nich pojazd, o którym można byłoby powiedzieć, że jest zaniedbany. Każdy, kto planuje zakup kosmetyków do auta zdaje sobie sprawę z tego, że nie istnieją uniwersalne środki chemiczne. Jednym i tym samym preparatem nie wyczyścisz felg i tapicerki.

Do jej pielęgnacji trzeba zastosować preparaty, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do tego celu. Może to być np. specjalny balsam do tapicerki. Skutecznie usuwa zabrudzenia, a do tego powoduje powstanie bariery ochronnej, która utrzymuje się przez długi czas. Tapicerka nie jest jedynym elementem wnętrza samochodu, o które należy dbać. Należy również pamiętać o plastiku znajdującym się m.in. na drzwiach. Tutaj można zastosować ściereczki nawilżane. Jest to produkt cieszący się dużym zainteresowaniem wśród klientów sklepów oferujących kosmetyki do auta. Jakie środki należy zastosować, gdy przychodzi kolej na umycie szyb i lusterek? Są to specyfiki, które nie pozostawiają w trakcie ich stosowania smug na powierzchni szkła (zobacz też powłoka kwarcowa do samochodu). Zawarte w nich substancje skutecznie zapobiegają również późniejszemu parowaniu szyb. Jak wiadomo ma to negatywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Nawet najmniejsze ograniczenie pola widoczności kierowcy to potencjalne ryzyko stłuczki lub poważniejszego wypadku. Środki chemiczne przeznaczone do szyb i lusterek zawierają zwykle w swoim składzie substancje o właściwościach antystatycznych. Dzięki nim kurz nie osiada na szkle przez długi czas od zastosowania takiego środka chemicznego. Wśród kosmetyków do auta są również specyfiki przeznaczone do pielęgnacji felg. Często zawierają one w swoim składzie kwas. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia, które tam osiadają, są skutecznie usuwane. Szeroki wybór kosmetyków do auta znajdziesz w sklepie Kochamy Samochody.