Kursy dla marynarzy – najlepsze!

przez | 30 lipca 2021

Pierwsze skojarzenie z marynarzem to zazwyczaj postać w białym ubraniu nosząca charakterystyczne, rozpoznawane na całym świecie nakrycie głowy. Tak naprawdę jest to dosyć ogólne pojęcie, ponieważ marynarzem jest każdy z członków załogi statku.

Zarówno kapitan, jak i osoba dbająca np. o stan techniczny urządzeń znajdujących się pod pokładem. Nie przyjęło się jednak w mowie potocznej określanie tym mianem najważniejszych postaci na statku, takich jak kapitan i bosman. Nie jest to praca dla każdego. Każdy, kto decyduje się zostać marynarzem zdaje sobie sprawę z tego, że będzie to związane z długimi okresami przebywania z daleka od domu. Długość kontraktu to zwykle kilka miesięcy. Należy być przy tym w pełni dyspozycyjnym. Nie jest to praca biurowa, czyli od godziny 8 do 16. Nigdy nie wiadomo, czy nagle nie wystąpi niebezpieczna sytuacja. Marynarz musi być gotowy na to, że zostanie wybudzony ze snu, jeżeli będzie tego wymagać sytuacja. Nie odstrasza to jednak tych, którzy zdecydowani są zarabiać w ten właśnie sposób. Oczywiście nie każdy może zostać marynarzem. Wymagana jest tutaj znakomita kondycja fizyczna. Trzeba być również odpornym psychicznie. Rozłąka z najbliższymi będzie trwała długie miesiące. Nie wszyscy potrafią sobie z tym poradzić. Najszybciej można spełnić swoje marzenia o staniu się marynarzem wybierając odpowiednią szkołę średnią. W Polsce działają 3 placówki, których ukończenie równa się uzyskaniu tytułu technika nawigacji lub technika mechanika okrętowego. Następnie możliwe jest podjęcie studiów i uzyskanie stopnia młodszego oficera. Jednak nie każdy podejmuje decyzję o wyruszeniu w morze w tak młodym wieku. Dla tych, którzy nie ukończyli odpowiedniej w takim przypadku szkoły średniej pozostaje wzięcie udziału w jednym z kursów dla marynarzy. Chcesz zapisać się na jeden z nich? Szkolenia morskie Maritime Security ma dla Ciebie ciekawą propozycję. Możesz wziąć udział w jednym z prowadzonych przez tą firmę kursów i spełnić swoje marzenia o wyruszeniu w morze na pokładzie statku jako członek jego załogi. Potrzebujesz więcej informacji?

Zobacz: wyższy PPOŻ odnowienie

Odwiedź oficjalną stronę internetową firmy Maritime Security i zapoznaj się ze znajdującym się tam szczegółowym opisem jej oferty. Masz pytania? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.