Płyty gipsowo-kartonowe

przez | 26 maja 2019

Jako naturalny surowiec gips doskonale nadaje się do wykańczania wnętrz. Pochłania nadmiar wilgoci z pomieszczenia, by w razie potrzeby oddać ją, gdy robi się zbyt sucho. Jest przyjazny i zdrowy dla ludzkiego organizmu.

Obecnie świetną alternatywą dla tradycyjnego tynku stały się tzw. suche tynki, czyli płyty gipsowo-kartonowe. Ich coraz większa popularność wynika przede wszystkim z wszechstronności. Nadają się do wykańczania sufitów, ścian, poddaszy, a nawet jako podkłady podłogowe np. pod posadzki. Są lekkie, niezbyt skomplikowane w montażu i dają wykończenie doskonałej jakości. Można pod nimi ukryć wszelkie wady i nierówności ścian, a także przewody np. elektryczne. Co najważniejsze, prace prowadzone z ich wykorzystaniem są czyste, a uszkodzoną płytę łatwo wymienić.

Płyty gipsowo-kartonowe wykonuje się z różnej grubości gipsu obkładanego kartonem. Płyty wodoodporne impregnuje się środkami hydrofobowymi, a w przypadku ognioodpornych do gipsu dodaje się włókno szklane lub siatkę z włókna szklanego.

Polecamy Państwa uwadze szeroki wybór płyt gipsowo-kartonowych dostępnych w centrum w Lublinie.