Transferenia Electrica Capacitiva ResistivaTerapia to pełna hiszpańska nazwa terapii TECAR. Po przetłumaczeniu tego na język polski otrzymujemy „transfer elektryczności pojemnościowo-rezystywny”.
Chodzi tutaj o dostarczanie energii do tkanek ludzkiego organizmu przy wykorzystaniu prądu zmiennego o częstotliwości nieprzekraczającej 1200 kHz. Inne nazwy tej terapii to radiofrekwencja i diatermia długofalowa. Nie jest to jeszcze temat poruszany przez największe portale internetowe w Polsce oraz telewizje, z każdym rokiem mówi się jednak o tym coraz więcej. Jest tak również w Lublinie i jego okolicach. Aparat wykorzystywany w trakcie terapii może być ustawiony w taki sposób, aby pracował w trybie pojemnościowym lub oporowym. Więcej czysto technicznych informacji znajdziesz na portalach internetowych zajmujących się medycyną, jak również na stronach poświęconych tylko i wyłącznie terapii TECAR.
Wciąż nie ma zbyt wielu takich, które są dostępne w języku polskim, na pewno jednak znajdziesz interesujące Cię informacje. Opisywana w tym artykule terapia jest stosowana w rehabilitacji sportowej. Nie jest to obcy temat dla medyków pracujących w tak znanych klubach piłkarskich, jak AC Milan. Terapia TECAR jest tam stosowana a piłkarze są zadowoleni z możliwości uczestnictwa w niej. W Lublinie możliwe jest skorzystanie z dobrodziejstw opisanej w tym artykule terapii za pośrednictwem salonu Dotyk Relaksu. Prowadzi go masażystka Agnieszka Stadnik. Jest absolwentką Wielkopolskiej Szkoły Masażu.
Masz pytania dotyczące zabiegu? A może wiesz już o nim wszystko i chcesz umówić się na wizytę w salonie Dotyk Relaksu? Zadzwoń lub napisz. Pierwsze korzystne efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu!