Rehabilitacja i fizjoterapia Warszawa Praga – Grochów

przez | 12 czerwca 2021

Wiele osób stosuje słowa fizjoterapia i rehabilitacja tak, jakby oznaczały one dokładnie to samo. Nie jest to jednak do końca prawda. Fizjoterapia wchodzi w skład rehabilitacji, jednak nie oznacza dokładnie tego samego.

Rehabilitacją nazywamy zespół działań, które podejmuje się wobec osób niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie, aby przywrócić je do pełnej sprawności. Niestety czasem powrót do niej nie jest możliwy. Wtedy należy zrobić wszystko to, co możliwe, aby pacjent był sprawny w maksymalnym stopniu biorąc pod uwagę jego stan zdrowia. Zwykle kojarzymy rehabilitację z niepełnosprawnością fizyczną. Dotyczy ona jednak również osób z niepełnosprawnością psychiczną.

Fizjoterapia jest natomiast zestawem działań wykorzystujących fakt reagowania ludzkiego organizmu na bodźce pochodzące z zewnątrz. W ramach fizjoterapii stosowany jest masaż leczniczy. Prowadzone są również zajęcia polegające na wykonywaniu różnych ćwiczeń ruchowych. Jest to kinezyterapia. Często stosowana jest również hydroterapia. Wykorzystywana jest tutaj woda. Pacjent może zostać również poddany terapii manualnej. Będzie to zestaw ćwiczeń dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Ważne jest to, aby zapewnić chorej osobie opiekę profesjonalnego fizjoterapeuty lub rehabilitanta, który dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Zapewne niektóre z ćwiczeń pacjent będzie wykonywał samodzielnie w domu. Można to nazwać praca domową zadaną przez terapeutę. Jednak większość z nich będzie wykonywana w ośrodku prowadzącym rehabilitację pod okiem specjalisty. Trudno jest określić to, jak długo potrwa terapia. Każdy pacjent jest inny. Czasem rehabilitacja musi być prowadzona nawet przez wiele lat.

Jesteś mieszkańcem Warszawy? Chcesz skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalnego rehabilitanta lub fizjoterapeutę? Najwygodniej będzie dla Ciebie, gdy placówka oferująca taką ofertę będzie zlokalizowana na Grochowie? FizjoPunkt to miejsce, które koniecznie powinieneś odwiedzić. Zatrudnieni tutaj specjaliści pomogli już wielu osobom zmagającym się z poważnymi dolegliwościami. Zadzwoń, aby umówić się na wizytę.