REPRODUKCJE ZNANYCH MALARZY

przez | 25 czerwca 2022

Obrazy namalowane przez wielkich mistrzów są na tyle drogie, że zwykły śmiertelnik może co najwyżej pomarzyć o zakupie jednego z nich. Nie oznacza to jednak wcale tego, że nie jest możliwe spoglądanie na dzieło sztuki wiszące na ścianie Twojego domu lub mieszkania.

Można kupić reprodukcję znanego obrazu. Często są to dzieła tworzone przez absolwentów uczelni artystycznych. Posiadają oni na tyle duże umiejętności a przy tym cierpliwość, aby oddać jak najwięcej szczegółów oryginalnego obrazu. Często osobami zamawiającymi wykonanie takiego obrazu są fani malarstwa, którzy posiadają ogromną wiedzę na ten temat. Taki klient nie będzie zadowolony, gdy zamówione przez niego dzieło zostanie wykonane w pośpiechu, bez dbałości o szczegóły. Wiadomo, że taka osoba nie spodziewa się otrzymania dzieła, które będzie niemalże identyczne z oryginałem. Musi być jednak widać, że autor reprodukcji przyłożył się do pracy. Są takie osoby, które potrafią stworzyć dzieło posiadające jakość Museum Qualitet. Tak określa się reprodukcje obrazów o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania. Nie każdy malarz potrafi tego dokonać. Ci, którzy posiadają takie umiejętności mają duże wymagania, jeśli chodzi o wynagrodzenie. Niektórzy uważają, że kopie drukowane nie powinny być nazywane reprodukcją obrazów, ponieważ z szacunku dla najwybitniejszych malarzy w historii takiego określenia należy używać wyłącznie w stosunku do reprodukcji obrazów na płótnie. Nie istnieją jednak żadne przepisy regulujące kwestię nazwy takiego dzieła.

Marzysz o tym, aby na ścianie w Twoim domu znalazł się obraz znanego malarza? O ile nie jesteś milionerem nie możesz sobie raczej pozwolić na zakup takiego dzieła sztuki. Istnieją jednak inne możliwości. Jedną z nich jest zamówienie wykonania reprodukcji, która swoim wyglądem będzie przypominała oryginał. Możesz zlecić wykonanie kopii wybranego przez Ciebie dzieła. Powstanie ono przy zastosowaniu naturalnego płótna zrobionego z bawełny.