Schody strychowe

przez | 26 maja 2019

Odpowiednio dobrane schody strychowe stanowią doskonałą alternatywę dla stosowanych dawniej schodów betonowych i mało bezpiecznych drabin przystawianych bezpośrednio do otworu w stropie. Są wygodne i funkcjonalne. Łączą strych z użytkową częścią poddasza, a po złożeniu izolują oba segmenty i nie zajmują miejsca. Co ważne, pozwalają na swobodne przemieszczanie się na poddasze.

Kiedyś stworzenie dostępu do strychu wiązało się z powstaniem tzw. mostka termicznego, a tym samym ze znacznymi stratami ciepłego powietrza, które najczęściej wydostaje się z budynku przez górne warstwy. Dzisiaj asortyment schodów strychowych jest tak duży, że wcześniejsze niedogodności związane z istnieniem otworu wyłazowego można łatwo zniwelować (np. stosując schody termoizolacyjne, ognioodporne).

Schody strychowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Można je swobodnie rozkładać i zamontować w zasadzie w dowolnie wybranym miejscu (w przedpokoju, korytarzu, pokoju). Podczas instalacji trzeba jedynie pamiętać, by pozostawić minimalną ilość wolnego miejsca niezbędnego do rozłożenia stopni. Schody strychowe bowiem mają z reguły budowę segmentową, przez co podczas otwierania obracają się wokół osi, zakreślając łuk.

W ofercie sklepu znajdziecie Państwo schody strychowe w różnych rozmiarach i o różnych parametrach technicznych.