Rolety plisowe

przez | 29 maja 2019

Zastanawiając się nad wyborem dekoracji okna mamy wiele opcji do wyboru. Jeśli szukamy taniej ale efektownej aranżacji powinniśmy zdecydować się na tzw. plisy. Takie rolety są specyficznie ułożone w harmonijkę. Skutecznie chronią przed rażącym słońcem a do tego dobrze komponują się z każdym wnętrzem, niezależnie od stylu, w jakim jest ono urządzone. Co ważne pasują do większości ram okiennych. Takie rolety umożliwiają stworzenie przytulnego klimatu w mieszkaniu.

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważnym elementem wyposażenia naszego lokum jest właściwa osłona okna. Światło słoneczne jest nam potrzebne do życia, w sposób pozytywny wpływa na nasz nastrój. Nadmierne nasłonecznienie jest dla nas jednak bardzo uciążliwe, zastosowanie rolet plisowych może mu skutecznie zapobiec.

Po zapadnięciu zmroku plisy nadal mogą okazać się niezbędne. Jeśli mieszkamy przy ulicy, na której ustawione są latarnie to możemy być pewni, że rolety zagwarantują nam odpowiednie zaciemnienie sypialni. Przełoży się to na spokojny sen.

Rolety plisowe przeszły ostatnio dużą metamorfozę ale ich konstrukcja wciąż jest prosta. Najczęściej składają się z trzech podstawowych elementów: tkaniny, profili i prowadnic. Wciąż jednak mamy duży wybór, jeśli chodzi o systemy mocowań i obsługi. W tym drugim przypadku chodzi o to, czy wolimy regulować je manualnie czy też automatycznie, z pomocą pilota. Wybierać możemy również w szerokiej ofercie materiałów, ich faktur, odcieni i grubości. Dostępne są rolety półprzezroczyste, rozpraszające światło oraz takie mające specjalną powłokę zaciemniającą i odbijającą promienie słoneczne. Możemy również zdecydować się na modele przeznaczone do pomieszczeń o dużej wilgotności lub takie, których cechą jest ognioodporność

Plisy wyróżnia na tle innych osłon to, że pasują one do okien mających nietypowe rozmiary i kształty( muszą być wtedy wykonane na zamówienie ) Ta ich cecha przydaje się w sytuacji, gdy trzeba zamontować osłony okien dachowych lub takie do okien w starszych obiektach, np. kamienicach.