Suplementy i odżywki dla psów

przez | 10 lipca 2019

Psia dieta powinna zostać tak skomponowana, aby pokryła zapotrzebowanie zwierzęcia na wszystkie niezbędne dla niego składniki. Zróżnicowany i pełnowartościowy posiłek powinien zawierać zbilansowaną ilość białek, węglowodanów i tłuszczów.

Witaminy oraz mikro- i makroelementy to również niezbędne do prawidłowego rozwoju psa składniki. W razie potrzeby należy je uzupełniać, stosując specjalne odżywki dla psów. Odpowiednio dobrane menu zapewni naszemu ulubieńcowi świetną kondycję i zdrowie.

Szybkie tempo życia i związany z nim brak czasu sprawiają, iż rzadko w mądry i przemyślany sposób komponujemy dietę dla naszego zwierzaka. Coraz częściej sami jadamy na mieście, więc wygospodarowanie chwili czasu na przyrządzenie posiłku dla psa okazuje się być trudnym zadaniem. Co gorsza, nawet dostępne w sklepach gotowe karmy, które teoretycznie są opracowywane według określonych standardów, nie zawsze posiadają optymalną ilość składników potrzebnych do prawidłowego działania psiego organizmu.

Oprócz odpowiednio dobranej diety nasi ulubieńcy na różnych etapach swojego życia potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci odżywki i suplementów dla psów na stawy. Wyjątkowo trudne okresy, podczas których musimy swoim pupilom poświęcić znacznie więcej uwagi, to: wiek szczenięcy, kiedy kości i stawy szybko rosną, u suk okres laktacji po porodzie, czas rekonwalescencji po chorobach, a także schyłek życia psa.

Często zdarza się też tak, że nasz pies ma pewne problemy niezwiązane wprost z żadnym ze wspomnianych powyżej etapów rozwoju i życia. Przykładowo jego sierść staje się matowa, zaczyna nadmiernie wypadać, pojawiają się stany zapalne dziąseł i przyzębia, zwierzę ma problemy trawienne albo staje się mało ruchliwe z powodu dolegliwości związanych ze stawami i koścmi.

Co należy wtedy zrobić? Przede wszystkim warto ustalić przyczynę takiego stanu. Zazwyczaj winne są niedobory pewnych składników w karmie. Kiedy już ustalimy źródło problemu, należy przystąpić do działania. W dbaniu o zdrowie naszego pupila niezbędnym wsparciem będą specjalistyczne suplementy dla psów, które możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie.