Technologia druku DTG

przez | 2 stycznia 2020

Druk DTG jest jedną z form druku cyfrowego, wykorzystywaną do wykonywania nadruków na różnego rodzaju tekstyliach – w tym również na odzieży. Co ciekawe, technologia DTG wyróżnia się wysoką dokładnością i szczegółowością nadruku nawet w przypadku skomplikowanych wzorów. Do druku w technologii DTG niezbędne są specjalistyczne drukarki, przystosowane do pracy na tkaninach. W tego rodzaju sprzęcie głowica nie ma bezpośredniego kontaktu z materiałem, a to jest kluczem do uzyskania precyzyjnej grafiki.

Zalet druku DTG jest naprawdę wiele, ale dwie główne to możliwość wykonania druku natychmiast i bezpośrednio. Nie jest konieczne specjalne przygotowywanie matrycy ani nakładanie kolorów pojedynczo. To ogromna przewaga tej metody nad innymi, ponieważ obniża koszt pracy i ostatecznie samego produktu. Co więcej, nadruki DTG są niezwykle trwałe i bardzo wytrzymałe – doskonale widać to w przypadku druku na odzieży, która nawet po wielu praniach wygląda doskonale.

Dzięki wysokiej dokładności druku DTG, możliwe jest przygotowanie praktycznie dowolnej grafiki do wydruku na odzieży. Bardzo często firmy wykorzystują tę technologię do zamawiania odzieży firmowej, ponieważ nadruk nawet skomplikowanego logo nie jest w tej sytuacji problemem. Przygotowanie projektu pod druk DTG ma naprawdę niewiele ograniczeń w porównaniu do innych technologii i właśnie dlatego cieszy się taką popularnością.

Istotną kwestią, wpływającą na jakość druku, jest klasa stosowanego sprzętu, materiałów i komponentów. Profesjonalny sprzęt wymaga użycia dobrego materiału, wysokiej jakości tuszu i bardzo precyzyjnych głowic. Takie połączenie zapewnia doskonały efekt – trwały, estetyczny i zadowalający klienta.