Zabezpieczanie szyb w samochodzie i lakieru

przez | 7 września 2019

Zabezpieczanie szyb w samochodzie przed porysowaniem, zaparowaniem i zabrudzeniami to obowiązek każdego kierowcy, nie da się bowiem jeździć bezpiecznie mając przed sobą szybę, przez którą nie widać dobrze znajdującej się przed autem drogi. W celu ochrony szyb stosuje się specjalnie do tego przeznaczone środki chemiczne zapewniające pożądany efekt.

Celem zabiegów pielęgnacyjnych dotyczących szyb samochodu jest uzyskanie gładkiej powierzchni mającej właściwości hydrofobowe, czyli odpychanie cząsteczek wody. Nazywamy to efektem „niewidzialnej wycieraczki”. Efektem końcowym naszych działań ( podczas których używane są odpowiednie środki chemiczne do szyb ) są czyste i gładkie szyby zapewniające kierowcy znakomitą widoczność w czasie jazdy. Kierujący szybko przekona się o nowej jakości szyby, już przy niewielkiej prędkości jazdy w deszczu zauważy, że znacznie szybciej niż przedtem woda odprowadzana jest z przedniej szyby. Wcześniej w takiej sytuacji już przy tej szybkości musiał używać wycieraczek, teraz nie jest to konieczne. Dzięki temu, że nie trzeba ich używać tak często szyba nie ulega tak szybko zarysowaniom. Zdecydowanie zmniejsza się też zużycie płynu do spryskiwaczy.

Oferujemy też:

Przed udaniem się do naszego warsztatu w celu zabezpieczenia szyb auta należy je doprowadzić do czystości. Potrzebne będzie tutaj coś więcej niż tylko przetarcie ich ręcznikiem z papieru. Trzeba umyć je przeznaczonymi do tego środkami do szyb używając przy tym odpowiedniego do tej powierzchni rodzaju ściereczek. Jeżeli na szybie znajdują się ślady tzw. twardej wody, powinny być one usunięte z pomocą przeznaczonego do takich celów żelu, jaki można bez problemu zakupić w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Kiedy auto trafi już do nas gotowe do zabiegu, powinien on potrwać około 2- godzin.