Beton komórkowy

przez | 26 maja 2019

Beton komórkowy to jeden z najchętniej stosowanych materiałów budowlanych w Polsce. Jest tani, lekki, łatwy w obróbce i można z niego zbudować w zasadzie każdy rodzaj ścian. Niestety ma też swoje wady. Należy do tworzyw kruchych i dość nasiąkliwych, dlatego trzeba na niego uważać podczas załadunku czy transportu oraz zabezpieczać przed długotrwałym, bezpośrednim kontaktem z wodą.

Beton komórkowy składa się z cementowego spoiwa, piasku kwarcowego, czyli kruszywa oraz uwalniającej wodór pasty lub aluminiowego proszku, które gwarantują powstawanie porów. Proporcje poszczególnych składników decydują o jednej z najistotniejszych cech betonu – gęstości. Od tego parametru bowiem zależy wytrzymałość materiału. Im mniejsza gęstość betonu tym mniejsza trwałość, ale jednocześnie lepsza izolacyjność termiczna.

By zapewnić jak najwyższą trwałość, mrozoodporność i wyeliminować zjawisko skurczu tworzywa, bloczki poddaje się procesowi autoklawizacji – utwardzania parą wodną w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem.

W centrum w Lublinie znajdziecie Państwo szeroki asortyment doskonałej jakości betonu komórkowego.