Siatka ogrodzeniowa

przez | 26 maja 2019

Ogrodzenie wyznacza pewną przestrzeń prywatną, oddziela konkretny obszar od działek sąsiadujących, zabezpiecza przed kurzem, spalinami, hałasem, utrudnia wstęp osobom niepowołanym na teren posesji. Dobrze skonstruowane powinno być nie tylko funkcjonalne, trwałe i solidne, ale też estetyczne, dopasowane do stylu architektonicznego domu, innych budynków położonych w obrębie parceli oraz ogrodu.

Nad wyborem najlepszej formy, jak i materiału, z którego wykonamy ogrodzenie, warto się zastanowić, bo zapewne będzie służyło nam kilka kolejnych lat. Poza tym nie tylko my będziemy je codziennie oglądać. Jako najbardziej wyeksponowany, rzucający się w oczy element architektoniczny stanie się wizytówką naszego domu. Dlatego lepiej zadbać o jego wygląd zobacz ogrodzenia Lublin od EMatar.

Pamiętajmy, że ogrodzenie powinno współgrać z architekturą wewnątrz działki, ale też do pewnego stopnia wpasowywać się w klimat okolicy.

Dzisiaj nadal najtańszym i najpopularniejszym typem ogrodzenia pozostaje siatka ogrodzeniowa. Jest to rozwiązanie łatwe w montażu i ogólnodostępne. Mocuje się ją do kątowników lub rur umieszczanych w fundamentach z betonu. Wykonana jest najczęściej z drutu stalowego ocynkowanego lub powlekanego tworzywem sztucznym. Takie zabezpieczenie chroni przed korozją, szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, wpływa na trwałość siatki.

Wybierając siatkę ogrodzeniową, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę drutu – im większa, tym lepiej. Grubszy drut to sztywniejszy materiał, mniej podatny na gięcie i odkształcenia. Jeśli macie Państwo problem z doborem siatki ogrodzeniowej, zapraszamy do centrum Ematar w Lublinie.