Rynny Lublin, gdzie kupić?

przez | 15 czerwca 2019

Rynny – z pozoru nierzucający się w oczy detal, którego brak niesie za sobą poważne konsekwencje. Bez systemu odwadniania dachu woda pochodząca z opadów zalewa ściany, uszkadza elewację, powoduje odpadanie tynku. W rezultacie narożniki zaczynają przeciekać, prowadząc do zawilgocenia wnętrza i ogólnego niszczenia budynku.

Jednak poza funkcją praktyczną, rynny mogą też służyć jako ozdobne wykończenie. Odpowiedni kształt i kolor pozwalają wydobyć walory estetyczne obiektu. Obecnie producenci oferują bardzo szeroki asortyment rynien, które można dopasować w zależności od potrzeb i indywidualnych uwarunkowań.

W centrum Gresbud rynny Lublin wykwalifikowani specjaliści pomogą Państwu dobrać rynny.

Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy te o przekroju kwadratowym, prostokątnym, półokrągłym, półeliptycznym a nawet imitującym gzyms. Ich trwałość zależy przede wszystkim od materiału, z którego je wykonano. Może to być tworzywo sztuczne, aluminium, miedź, blacha stalowa ocynkowana lub tytanocynk.

Dla odporności systemu rynnowego niemałe znaczenie ma również kwestia odpowiedniej konserwacji i regularnych przeglądów. Kontrolę stanu rynien i rur spustowych najlepiej przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku: pod koniec jesieni i wczesną wiosną.