Luksusowe sofy, gdzie można kupić

przez | 28 czerwca 2019

Wybierając meble do salonu lub gabinetu często stawiamy na skórę. To uniwersalny materiał sprawdzający się we wnętrzach urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Pasuje do aranżacji bardziej stonowanych, jak i takich w estetyce glamour, rodem z hollywoodzkich rezydencji.

Luksusowe sofy pokryte naturalnym obiciem są nie tylko bardzo efektowne, ale też wyjątkowo praktyczne. Skóra jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia, nie niszczy jej nawet intensywne użytkowanie. Jest łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu. Zwykle wystarczy przetarcie skóry zwilżoną tkaniną lub miękką gąbką, by pozbyć się kurzu i drobnych zabrudzeń. Co pewien czas można użyć specjalistycznego preparatu.

Luksusowe sofy
Luksusowe sofy

Opisując zalety ekskluzywnych sof skórzanych należy podkreślić ich unikalność. Naturalny materiał, z jakiego powstaje obicie, ma oryginalną i niepowtarzalną strukturę. Dzięki temu każdy mebel różni się od pozostałych, nie istnieją dwa identyczne. Nigdy nie spotkamy dwóch takich samych faktur, nawet jeśli wybierzemy podobny kolor czy fason danego elementu wyposażenia.

Skórzane sofy, czy luksusowe meble wypoczynkowe nie gromadzą roztoczy, nie wywołują więc uczuleń, co jest ważne dla osób szczególnie wrażliwych. Wystarczy regularnie je odkurzać, aby łatwo pozbywać się alergenów stanowiących potencjalne zagrożenie. Kolejnym atutem skórzanych mebli jest to, że nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów takich jak dym papierosowy.

Wbrew popularnej opinii skórzane meble czy nowoczesne narożniki nie dają wcale poczucia chłodu i nie są nieprzyjemne w dotyku. Dopasowują się one do temperatury otoczenia. Obicie skórzane jest elastyczne i sprężyste, dzięki temu nie ma mowy o nieestetycznych wygnieceniach, załamaniach czy odkształceniach. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na model miękki czy twardszy, z ozdobnymi pikowaniami lub zupełnie prosty, to nasza ekskluzywna skórzana sofa zawsze będzie wyglądała tak dobrze, jak pierwszego dnia. Jeśli dobrze o nią zadbamy posłuży nam z pewnością przez długie lata i nigdy nie będziemy żałować wydanych na nią pieniędzy.