Ochrona głowy, na budowie

przez | 29 czerwca 2019

Ochrona głowy jest wymogiem dotyczącym wykonywania niektórych niebezpiecznych zadań w zakładach pracy. W wielu przypadkach wejście na teren wykonywanych prac jest absolutnie zabronione bez wykorzystania odpowiednich środków ochrony głowy. W skład omawianych środków ochrony głowy wchodzą kaski i hełmy, ale również wszelkie akcesoria, które poprawiają ich stabilne trzymanie się głowy.

Środki ochrony głowy w sklepie Aciro:

Hełmy ochronne to jeden z podstawowych elementów, który zapewnia bezpieczeństwo głowy w sytuacjach zagrożenia. Mają stosunkowo prostą budowę, której główny element stanowi czasza. Jej zadaniem to zabezpieczenie głowy przed kontaktem z ostrymi elementami, a także jest pierwszym elementem ochrony przed uderzeniem. Więźba z kolei odpowiada za rozproszenie energii uderzenia, której nie była w stanie pochłonąć czasza w trakcie pierwszego kontaktu. Pozostałe elementy budowy hełmu ochronnego mają za zadanie stabilnie utrzymać hełm w określonej pozycji – jest to pas podbródkowy oraz pas górny. W ofercie sklepu Aciro odnajdą Państwo zarówno kaski ochronne standardowe, kask ochronny 3m, jak i modele dodatkowo zabezpieczające przed porażeniem prądem elektrycznym.

W asortymencie naszego sklepu są również kompletne zestawy ochronne między innymi dla leśników, czy też osób pracujących w warunkach narażonych na odpryski cieczy lub ciał stałych. Omawiane zestawy są wyposażone w specjalny daszek ochronny zapewniający wentylację, ochronniki słuchu, ochronną szybę, a także rynienkę ściekową, której zadaniem jest poprawa komfortu pracy w trudnych warunkach pogodowych. Dysponujemy również profesjonalnymi osłonami na podbródek, które chronią go przed uderzeniami i zranieniem.

Kiedy należy wykorzystywać środki ochrony głowy?

Środki ochrony głowy są wykorzystywane w różnych branżach, zależnie od stopnia narażenia pracownika na uszkodzenie głowy. Z pewnością ochronę głowy koniecznie należy stosować w budownictwie, przemyśle maszynowym oraz spalinowo-gazowym, a także w leśnictwie.